آرمان خود ساختن

دانش قرانی

انسان درستکاری، که نه با مهربانی و نه با خشم برخود میکند! هرکس تاوان هرکار!

شخصی از ذو القرنین! (که بسیار انسان خوبی بود) می پرسد،با این مردمان میخواهی چه کنی! مجازاتشون میکنی، یا با نیکی و خوبی پاسخ میدهی؟! اگر برخی امروزی ها بودن! (شاید به روش سریال جومونگ! ) میگفتن همه را عفو میکنم! اما این انسان وارسته و شایسته، خیلی قاطع و انسانی پاسخ میدهد! هرکس ظلم و ستم کرده باشد! مجازاتش میکنم! و عذاب اصلی هم(اون دنیا) در انتظارش است! اما هرکس درستکار و با خدا باشد نیز، با خوبی با ان برخورد میگیرم و اسان با او برخورد میکنم. این روش و سنت صحیح یک انسان ، با خداست! که هرکس ظلم کرده باشد،به او خشم میگیرید و هرکس ظلم نکرده و اهل انسانیت و با خداست برخورد صحیح میکند. نه الکی می بخشد! (که جامعه پر شود از اشرار ) نه بی دلیلی و منطق به انسان ظلم میکند. یعنی در حقیقت هر دو ظالم هستن،یعنی کسی که به دلیلی فرد شرور رو می بخشد! ظالم است! و کسی به دیگری ظلم میکند،هر دو یکی هستن! ..
آیه درصفحه:
ارسال:
نویسنده: admin
حَتَّىٰ إِذَا بَلَغَ مَغْرِبَ الشَّمْسِ وَجَدَهَا تَغْرُبُ فِي عَيْنٍ حَمِئَةٍ وَوَجَدَ عِنْدَهَا قَوْمًا ۗ قُلْنَا يَا ذَا الْقَرْنَيْنِ إِمَّا أَنْ تُعَذِّبَ وَإِمَّا أَنْ تَتَّخِذَ فِيهِمْ حُسْنًا
تا به غروبگاه آفتاب رسید؛ (در آن جا) احساس کرد (و در نظرش مجسّم شد) که خورشید در چشمه تیره و گل‌آلودی فرو می‌رود؛ و در آن جا قومی را یافت؛ گفتیم: «ای ذو القرنین! آیا می‌خواهی (آنان) را مجازات کنی، و یا روش نیکویی در مورد آنها انتخاب نمایی؟»
مکارم شیرازی
انصاریان
آیتی
بهرام پور
فولادوند
قمشه‌ای
خرمشاهی
معزی
مجتبوی
صادقی
انگلیسی
10 ترجمه!
قَالَ أَمَّا مَنْ ظَلَمَ فَسَوْفَ نُعَذِّبُهُ ثُمَّ يُرَدُّ إِلَىٰ رَبِّهِ فَيُعَذِّبُهُ عَذَابًا نُكْرًا
گفت: «اما کسی را که ستم کرده است، مجازات خواهیم کرد؛ سپس به سوی پروردگارش بازمی‌گردد، و خدا او را مجازات شدیدی خواهد کرد!
مکارم شیرازی
انصاریان
آیتی
بهرام پور
فولادوند
قمشه‌ای
خرمشاهی
معزی
مجتبوی
صادقی
انگلیسی
10 ترجمه!

آخرین دانش قرآنی

  • مومن و کافر همیشه باهم دیگر خصومت دارن و می جنگن! بخاطر خدا،دوقطبی ابدی!
  • همه موجودات در مقابل خدا سجده میکن با این وجود اکثر مردم عذاب برانها واجب شده!
  • انسان اهل اسراف در اتش فرو میرود و فراموش میشود!
  • انسان درستکاری، که نه با مهربانی و نه با خشم برخود میکند! هرکس تاوان هرکار!
  • اگر بخاطره ظلم و ستم خدا میخواست مردم رو مجازات کند! هیچ جنبده ای روی زمین باقی نمی ماند!