آرمان خود ساختن

دانش قرانی

اگر بخاطره ظلم و ستم خدا میخواست مردم رو مجازات کند! هیچ جنبده ای روی زمین باقی نمی ماند!

از اون ایات بزرگ خداست! نشان از اینکه،همه ما بندگان هستیم،که در طول زندگی گناهان ستم های داشته ایم! و این در پاسخ به کسانی است،که تصورات متکبرانه دارن! و خود را پاک (!) از هرگناهی میداند! خدا به صورت واضح می فرمایید همتون دارید! و اگر میخواستیم مجازات کنید، قطعا هیچ جنبده ای روی زمین باقی نمی ماند .. و این نشون دهنده این هم هست! که ما هرچقدر هم به درگاه خدا توبه کنیم! و هرچقدر هم اعمال بزرگ دینی انجام دهیم! بازهم کم هست! بازهم مشخص نیست! بخشیده بشویم یا چ چیز در اخرت نسیب ما شود .. اینکه برخی تصور میکن! با اندک کاری در زمینه دینی! همه گناهانشون بخشیده شده! و تا اخر عمر راحت هستن(!) جزو توهمات و خیالات شیطانی و باطل است! دقیقا باید تا زمان مرگ تلاش کرد و هیچ کار خیری هم دست نکشیده و همچنین دست توبه کردن .. حالا برای لحظه تصور کنید! شخصی که همه زندگی اش و هم غمش خدا بوده و 24 ساعت تلاش و کوشش کرده در راه خدا بازهم مشخص نیست ..(هرچند به مفهوم ناامیدی نیست! هرگز!. نه خدا کریم و بزرگ است! اما از اون طرفش هم نباید امید متکبرانه و طلبکارانه داشت! چون اگر به طلب کاری باشه! همه کارهای انسان، به اندازه یک نعمت کوچیک از سمت خدا به انسان برابری ندارد! باید به لطف و کرم خدا امیدوار بود). و حالا تصور کنید،شخصی که عمری از زندگی دور از خدا زندگی کرده! و این بیچاره بدبخت چ سرنوشت ترسناکی نسیبش خواهد شد ..! و اصلا چ دارد،که روز قیامت عرضه کند! و با خود چ ستمی کرده! بازهم تاکید میشود! خوف داشتن و امید داشتن به خدا همزمان! و انسان هرگز نباید دست از کار کشیدن برای خدا بردارد! که هیچ! بلکه روز به روز به میزان ان بی افزاید! ما داریم با کسی معامله میکنم،که بی نهایت به پایی دوستان خود میرزید! اما از اون طرف سرش کلاه نمی رود! اگر بخواهیم! سرپیچی از دستورات و احکام اون کنیم! اون هم پاسخ شدید خواهد داد! .
آیه درصفحه:
ارسال:
نویسنده: admin
وَلَوْ يُؤَاخِذُ اللَّهُ النَّاسَ بِظُلْمِهِمْ مَا تَرَكَ عَلَيْهَا مِنْ دَابَّةٍ وَلَٰكِنْ يُؤَخِّرُهُمْ إِلَىٰ أَجَلٍ مُسَمًّى ۖ فَإِذَا جَاءَ أَجَلُهُمْ لَا يَسْتَأْخِرُونَ سَاعَةً ۖ وَلَا يَسْتَقْدِمُونَ
و اگر خداوند مردم را بخاطر ظلمشان مجازات می‌کرد، جنبنده‌ای را بر پشت زمین باقی نمی‌گذارد؛ ولی آنها را تا زمان معیّنی به تأخیر می‌اندازد. و هنگامی که اجلشان فرا رسد، نه ساعتی تأخیر می‌کنند، و نه ساعتی پیشی می‌گیرند.
مکارم شیرازی
انصاریان
آیتی
بهرام پور
فولادوند
قمشه‌ای
خرمشاهی
معزی
مجتبوی
صادقی
انگلیسی
10 ترجمه!

آخرین دانش قرآنی

  • مومن و کافر همیشه باهم دیگر خصومت دارن و می جنگن! بخاطر خدا،دوقطبی ابدی!
  • همه موجودات در مقابل خدا سجده میکن با این وجود اکثر مردم عذاب برانها واجب شده!
  • انسان اهل اسراف در اتش فرو میرود و فراموش میشود!
  • انسان درستکاری، که نه با مهربانی و نه با خشم برخود میکند! هرکس تاوان هرکار!
  • اگر بخاطره ظلم و ستم خدا میخواست مردم رو مجازات کند! هیچ جنبده ای روی زمین باقی نمی ماند!