آرمان خود ساختن

دانش قرانی

هرگز با ستمگران دوستی و رفاقت نکنید!که در اتش سقوط خواهید کرد!

دوستی با کسانی که اهل ظلم و ستم هستن،مثل کسانی که ایات قران را قبول نمی کند! و احکام خدا رو اجرا نمی کنند! نباید دوست شد! اگر دوست شدید، بدونید خداوند بشدت به شما خشم گرفته و بدترین عذاب ها دنیا و اخرت نسیب شما خواهد شد! این خیلی وحشتناکه،که انسانی که اهل کارهای زشته، ما برویم به او دوست شویم! و انس و الفت برقرار کنیم! این ایات به صورت واضح داره بیان میکنه،که دوستی با کسی که هدفش خدا نیست،و احکام خدا رو زیر پا میگذارد، جزو بدترین و زشت ترین کارها دنیاست! و بدون شک،اگر همه انسان دست در دست هم میگذاشتن،و کسی که اهل سرکشی در گناهان و کارها زشت روی زمین است،را تحریم و بی محلی میکردن! به مرور گناهان نیز از سطح جامعه از بین میرفت! و قلب ها بهم نزدیک میشد،و برداری و خواهری و یکی شدن، اوج میگرفت..
آیه درصفحه:
ارسال:
نویسنده: admin
فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ وَمَنْ تَابَ مَعَكَ وَلَا تَطْغَوْا ۚ إِنَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِيرٌ
پس همان‌گونه که فرمان یافته‌ای، استقامت کن؛ و همچنین کسانی که با تو بسوی خدا آمده‌اند (باید استقامت کنند)! و طغیان نکنید، که خداوند آنچه را انجام می‌دهید می‌بیند!
مکارم شیرازی
انصاریان
آیتی
بهرام پور
فولادوند
قمشه‌ای
خرمشاهی
معزی
مجتبوی
صادقی
انگلیسی
10 ترجمه!
وَلَا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِيَاءَ ثُمَّ لَا تُنْصَرُونَ
و بر ظالمان تکیه ننمایید، که موجب می‌شود آتش شما را فرا گیرد؛ و در آن حال، هیچ ولیّ و سرپرستی جز خدا نخواهید داشت؛ و یاری نمی‌شوید!
مکارم شیرازی
انصاریان
آیتی
بهرام پور
فولادوند
قمشه‌ای
خرمشاهی
معزی
مجتبوی
صادقی
انگلیسی
10 ترجمه!

آخرین دانش قرآنی

  • هرگز با ستمگران دوستی و رفاقت نکنید!که در اتش سقوط خواهید کرد!
  • حجاب در قران
  • کسی که در مکان عمومی،نماز و بخشش مال در راه خدا را منکر شده،از دین خارج شده!
  • اگر اهل شهر،روستا به خدا ایمان می اورند و تقوا پیشه میکردن،همه چیز بهشون میدادیم!
  • اینان خودشان پاک و بدون گناه میدانند!