آرمان خود ساختن

دانش قرانی

همه موجودات در مقابل خدا سجده میکن با این وجود اکثر مردم عذاب برانها واجب شده!

همه موجودات بر خدا سجده میکن(با عشق و علاقه و با تمام وجود ) به همراه اکثر انسان ها! با این وجود اکثر مردم عذاب براشون واجب شده! این ایه ممکن است،این مفهوم رو برسونه که عده از مردم که اهل خدا و اهل سجد برای خدا هم هستن! اهل جهنم هستن! .*حالا سوال اینجاست! پس اون بدبخت بیچارهای که برای خدا نماز نمی خوندان و سجده نمی کردن! چ جایگاه دارن! چون حتا تویه این ایه حسابشون هم نکردن! جالب که این افراد بی نماز، کلا تویه معادلات نیستن! و این نشون میده،که چ درجات فوق وحشتناکی دارن در اخرت! مثل کسی هستن،که قاچاقی رفته، تویه یک کشور دیگه زندگی میکنه! هیچ مزایا و امکاناتی نداره! هیچ شآ و مقام و بخشش و .. نداره! هیچ هیچی! میشه گفت دردناک ترین و سیاه و تاریک ترین انسان اخرت افراد بی نماز و دور از خدا هستن..!
آیه درصفحه:
ارسال:
نویسنده: admin
أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ يَسْجُدُ لَهُ مَنْ فِي السَّمَاوَاتِ وَمَنْ فِي الْأَرْضِ وَالشَّمْسُ وَالْقَمَرُ وَالنُّجُومُ وَالْجِبَالُ وَالشَّجَرُ وَالدَّوَابُّ وَكَثِيرٌ مِنَ النَّاسِ ۖ وَكَثِيرٌ حَقَّ عَلَيْهِ الْعَذَابُ ۗ وَمَنْ يُهِنِ اللَّهُ فَمَا لَهُ مِنْ مُكْرِمٍ ۚ إِنَّ اللَّهَ يَفْعَلُ مَا يَشَاءُ ۩
آیا ندیدی که تمام کسانی که در آسمانها و کسانی که در زمینند برای خدا سجده می‌کنند؟! و (همچنین) خورشید و ماه و ستارگان و کوه‌ها و درختان و جنبندگان، و بسیاری از مردم! امّا بسیاری (ابا دارند، و) فرمان عذاب درباره آنان حتمی است؛ و هر کس را خدا خوار کند، کسی او را گرامی نخواهد داشت! خداوند هر کار را بخواهد (و صلاح بداند) انجام می‌دهد!
مکارم شیرازی
انصاریان
آیتی
بهرام پور
فولادوند
قمشه‌ای
خرمشاهی
معزی
مجتبوی
صادقی
انگلیسی
10 ترجمه!

آخرین دانش قرآنی

  • مومن و کافر همیشه باهم دیگر خصومت دارن و می جنگن! بخاطر خدا،دوقطبی ابدی!
  • همه موجودات در مقابل خدا سجده میکن با این وجود اکثر مردم عذاب برانها واجب شده!
  • انسان اهل اسراف در اتش فرو میرود و فراموش میشود!
  • انسان درستکاری، که نه با مهربانی و نه با خشم برخود میکند! هرکس تاوان هرکار!
  • اگر بخاطره ظلم و ستم خدا میخواست مردم رو مجازات کند! هیچ جنبده ای روی زمین باقی نمی ماند!